Koen Weijland zag het levenslicht op 19 oktober 1992 in Arnhem. Sinds kleins af aan is Koen al een grote sportliefhebber en hij heeft anno 2023 van een hobby zijn werk kunnen maken. De presentator van Viaplay is van alle markten thuis en naast voetbal zie je hem ook verslag doen over de Formule 1.
FIFA Kampioen Koen Weijland
Koen begint zijn carrière in de wereld van esports. Hier is hij heer en meester in het spel FIFA en wordt hij vijf keer Nederlands kampioen. Door deze prestatie voert hij ook wereldwijd de ranglijsten aan. Met dit succes komen natuurlijk mooie kansen en in 2016 tekent hij bij Ajax. Hiermee werd hij de eerste esporter die tekende bij een grote voetbalclub. Na zijn tijd bij Ajax richtte Weijland zich op YouTube, waar hij een kanaal beheert met meer dan 270.000 abonnees. In 2018 publiceerde hij het boek "Strijder: Leven als een professioneel esporter". Koen wil echter niet alleen achter de controller zitten en kiest na zijn carrière in esports voor een andere uitdaging in de sport. Hij besluit te gaan presenteren.
Televisie
Na ervaring opgedaan te hebben als presentator bij de eDivisie en kleine programma's, maakte hij in 2020 zijn tv-debuut bij Eurosport als een van de gezichten van de uitgestelde Olympische Spelen van Tokio 2020/2021 en de Winterspelen in Beijing 2022. Bij RTL7 begon hij met voetbalverslaggeving en vanaf 2021 presenteerde hij de Champions League. In maart 2022 werd Weijland het gezicht van de voetbaltak van Viaplay, waar hij de Premier League en Bundesliga presenteerde, evenals de laatste vijf Grand Prix weekenden van het Formule 1-seizoen van 2023. Hoe hij dit allemaal heeft gedaan hoor je nu in de nieuwe 'De Auto Van' video.
Audi e-tron
Natuurlijk mogen we de auto niet overslaan en als Koen rijdt, rijdt hij niet zomaar een auto. Op de motorkap van zijn bolide staan namelijk vier ringen. De Audi e-tron van Koen Weijland is uitgevoerd in een all-black livery en onder de motorkap van het elektrisch aangedreven beestje zit 408 pk en 664 Newtonmeter koppel. Naast een fijn vermogen heeft de auto alle luxe die je anno 2023 kunt wensen. De keuze van Koen voor deze bolide check je in de nieuwe video die hieronder staat!
[gallery columns="7" size="full" ids="4807,4806,4810,4808,4809,4812,4811"]
De Auto Van: Koen Weijland
Foto's: Steffen Visser
Naast De Auto Van vind je op het YouTube-kanaal van DAY1 nog veel meer series. Neem snel een kijkje en vergeet jezelf niet te abonneren en het belletje aan te zetten!
Lees ook!
- 16 november 2025
Warm op de piste, strak op straat: deze winterjassen kunnen overal
Een opgeruimde kapstok met één winterjas voor het aankomende seizoen? Dat kan zeker, we helpen je een handje op weg. Het koude seizoen is onderweg. Ook wel weer lekker. Dat betekent niet alleen dat de witte pistes lonken, maar dat je ook goed voor de dag moet komen met een strakke winterjas voor deze helft van het jaar. Zo’n jas die alles kan, in stijl.
- Ruben Priester
Meer in De Auto Van
Andere De Auto Van artikelen- 20 april 2024
Rijd mee in de €317K Porsche 911 GT3 Touring met Chris Riemens (FHM)
In de nieuwe video op ons kanaal rijden we weer een rondje met Chris Riemens, hoofdredacteur van het mannenblad 'FHM'
- Vidar Kleiboer
- 06 april 2024
In de nieuwste video op DAY1 zie je de vernieuwde auto van Bizzey
In de nieuwste video van ons YouTubekanaal onthullen we de auto van Bizzey
- Vidar Kleiboer
- 24 maart 2024
We zijn weer terug! Met de Ferrari update van DJ La Fuente
Na een kleine pauze van twee maanden, hebben we gisteren weer de eerste video op ons YouTube account geplaatst
- Vidar Kleiboer
- 20 januari 2024
De Auto Van Nederlands bekendste hardstyle DJ Cem Araci AKA Outsiders
Als je luistert naar hard- of freestyle dancemuziek ken je hem waarschijnlijk wel bij zijn artiestennaam 'Outsiders'
- Dion Roessen