Slapend rijk worden. Het klinkt als een slechte Instagram-quote, maar voor Joep Verbunt is het pure realiteit. Deze man verdient zijn geld terwijl jij ligt te dromen. Hij is de oprichter van Matt Sleeps – het bedrijf dat van iets simpels als een matras een miljoenenmerk wist te maken. En niet met hulp van investeerders of fancy VC’s. Nee. Joep deed het op z’n eigen manier: bootstrapped, eigen geld, eigen visie, eigen tempo.
We zijn in Porto. De zon brandt, 25 graden, en tussen rijen schuimblokken van zestig meter lang vertelt Joep hoe zijn imperium begon. “Ik heb altijd al willen ondernemen,” zegt hij. “En toen ik begon met Matt, dacht ik: als ik dit doe, wil ik ook écht het beste product maken.” Geen slap aftreksel, geen dropshipping-snelheidstruc. Joep dook er anderhalf jaar diep in – letterlijk in de schuimlagen – tot hij het perfecte matras had.
Slapen in de Champions League
Joep gooide al zijn spaargeld erin. Geen investeerders, geen back-upplan. “Als je écht overtuigd bent, voelt het niet als risico,” zegt hij rustig. De fabriek geloofde in hem en investeerde mee in voorraad. Dat gaf hem ruimte om te bouwen aan zijn merk in plaats van alleen dozen schuim. Slim, strak, doordacht.
Zijn eerste grote tegenslag kwam na vijf maanden. Een belletje van de fabriek: je mag geen enkel matras meer verkopen. Alles moest terug – een nachtmerrie voor elke ondernemer. Maar Joep hield koers. “Ik had mazzel dat het vroeg gebeurde,” zegt hij. “Toen kon ik nog snel schakelen.” Tien jaar later verkoopt hij meer dan 100.000 matrassen per jaar en mikt hij op een omzet van meer dan 100 miljoen euro. Zonder één euro investeringsgeld. Laat dat even inzinken.
De kunst van geduld
Joep is geen man van snelle winsten. “Iedereen wil morgen rijk worden,” zegt hij. “Maar geduld heeft me het meest opgeleverd.” Vijf jaar sleutelen aan één matras. Vijf jaar testen, verbeteren, bellen met klanten die hem terugsturen, luisteren waarom het niet perfect was. Zo ontstond in 2018 de aanpasbare matras, het product dat Matt Sleeps definitief op de kaart zette. Sindsdien: warme broodjes.
Terwijl we door de fabriek lopen, zie je het vuur in zijn ogen. Letterlijk, want schuim wordt hier onder 190 graden geproduceerd. “Als het 200 raakt, vliegt het in de fik,” zegt hij lachend. Het lijkt op topsport. Champions League-niveau, maar dan in matrassen. Elk detail telt: van de celstructuur tot de lijmlaag. Alles moet kloppen.
Check het complete interview met matrassenkoning Joep in deze aflevering van Selfmade en raak zelf geïnspireerd!
Schrijf je daarnaast in voor de aankomende events van DAY1 & WTFinance
Lees ook!
- 16 november 2025
Warm op de piste, strak op straat: deze winterjassen kunnen overal
Een opgeruimde kapstok met één winterjas voor het aankomende seizoen? Dat kan zeker, we helpen je een handje op weg. Het koude seizoen is onderweg. Ook wel weer lekker. Dat betekent niet alleen dat de witte pistes lonken, maar dat je ook goed voor de dag moet komen met een strakke winterjas voor deze helft van het jaar. Zo’n jas die alles kan, in stijl.
- Ruben Priester
Meer in DAY1 Exclusive
Andere DAY1 Exclusive artikelen
- 03 november 2025
AMG GT 63 van La Fuente: De Auto Van
Acht jaar geleden gingen Jay-Jay Boske en La Fuente op zoek naar de ultieme daily driver. Vandaag, in het land van de worstenbroodjes, staat hij daar: de nieuwe Mercedes-AMG GT 63 van La Fuente. Geen half werk, geen ‘doe maar gewoon’. Dit is een daily die perfect past bij wat de artiest en ondernemer nu zoekt in een moderne auto.
- Jay-Jay Boske
- 27 oktober 2025
ItsMaarten over zijn anonimiteit, crash en de Yamaha R9
Het is de bekendste motorinfluencer van Nederland, maar tegelijkertijd weet niemand wie het is. We hebben het over ItsMaarten, die met zijn Yamaha R9 te gast is in de nieuwste aflevering van De Motor Van met Jordi Warners. Zijn machine is felgeel, rauw en niet te missen. In deze aflevering neemt Maarten ons mee op zijn persoonlijke rit: want waarom die anonimiteit en waar komt die passie voor motorrijden vandaan?
- Ruben Priester
- 13 oktober 2025
Snelle over eigen festival, Porsche 964 en muziek: De Auto Van
De zon prikt, het dak is open, en je hoort het herkenbare geblaf van een luchtgekoelde zescilinder achter je. In deze aflevering van De Auto Van kruipt Snelle achter het stuur van een Porsche 964 Cabrio Carrera 2. Een auto die net zo tijdloos is als de muziek waarmee hij Nederland veroverde.
- Jay-Jay Boske
- 08 oktober 2025
Govert Sweep over angst, avontuur en de kracht van twee wielen: De Motor Van
Als er één iemand is die niet bang is om zijn grenzen op te zoeken, dan is het wel Govert Sweep. Avonturier, filmmaker, YouTuber en ook gewoon een motorrijder! In de nieuwste aflevering van De Motor Van met Jordi Warners neemt hij ons mee van een rustige ochtendwandeling in Nijmegen naar het brute geweld van een Harley Davidson Pan America Special. Een rit met een bijzonder verhaal.
- Ruben Priester