Voor het eerst staat er een vrouw in de spotlight in deze gloednieuwe aflevering van De Motor Van. Het is niemand minder dan Lies Zhara. Je kent haar als contentmaker, DJ én dit seizoen kandidaat in Expeditie Robinson. Maar vandaag draait alles om haar gele monster: de Suzuki GSX-8R.
“Dit is mijn allereerste ritje op deze motor,” zegt Lies met een glimlach waar een klein beetje zenuwen doorheen schemeren. En terecht. De GSX-8R is geen beginnersfiets. Met 776cc en zo’n 83 pk praat je over serieus vermogen. Voor Lies is het de overstap van haar oude GSX-8S – de naked bike – naar een machine met kuipwerk, meer gewicht en een presence die je voelt zodra je de sleutel omdraait.

Niet alleen het opvallende gele voorkomen van de motor grijpt je aandacht. Iedereen die ernaast staat weet dat Suzuki iets bijzonders heeft neergezet met het geluid. Zelfs met de standaard uitlaat klinkt deze GSX-8R echt wel dik.
Genieten op haar eigen manier
Wat opvalt: Lies is geen typische motornerd die elk boutje en Newtonmeter paraat heeft. Ze wil gewoon genieten van het motorrijden. Van rondjes door de bossen, langs de kust, of gewoon een ijsje halen in Zandvoort zoals we nu doen in De Motor Van. Ondanks het sportieve voorkomen van haar Suzuki is ze geen rijdster die met 300 km/u over de Autobahn scheurt. Toch is het niet alleen de motor die centraal staat in deze aflevering. Lies vertelt ook open over haar leven naast de GSX-8R. Haar avontuur in Expeditie Robinson, waar ze – volledig vegetarisch – keihard moest knokken tegen honger en vermoeidheid.

DJ
Haar opkomende DJ-carrière, waarin ze dit jaar zestig shows draait en haar eigen plek probeert te veroveren in een wereld die soms sceptisch kijkt naar influencers achter de draaitafels. Maar haar filosofie is simpel: kansen pak je. “Waarom zou ik nee zeggen tegen dingen die ik vet vind?”

En dat geldt net zo goed voor motorrijden. Lies moedigt andere vrouwen aan die twijfelen: “Ga gewoon lessen nemen. Je merkt vanzelf of het iets voor je is. En als het niet bevalt, dan stop je. Maar als het klikt, krijg je die vrijheid cadeau – en dat is onbetaalbaar.”
Tijdens de rit door Haarlem en Zandvoort is ze openhartig in het interview met Jordi. De eerste vrouw in De Motor Van hier op DAY1, maar dat moeten er nog veel meer worden. Check de aflevering om niet alleen het verhaal van Lies te horen, maar om ook haar toffe Suzuki in actie te zien.
Lees ook!
- 01 september 2025
Dit is de dikste manier om de Grand Prix van Singapore mee te maken
Wat als je reizen in pure luxe wil combineren met één van de mooiste sporten ter wereld
- Nick de Jong
Meer in DAY1 Exclusive
Andere DAY1 Exclusive artikelen
- 15 september 2025
Hoe Pokémon-kaarten jouw nieuwe investering kunnen zijn: Michelle Wordt Rijk
Stel je voor. Als jong jochie op het schoolplein wisselde je nietsvermoedend Pokémon-kaarten met je vriendjes uit. De ene zeldzamer dan de ander. Weest jij veel als kleine koter dat diezelfde kaarten 20 jaar later een bizarre waarde kunnen vertegenwoordigen.
- Ruben Priester

- 08 september 2025
Van zeewier tot miljoenenbusiness, PLNKTN verovert Nederland: Selfmade
Stel je even voor: je hebt een groen goedje dat de meeste mensen alleen kennen als dat drijvende spul in de sloot. Niet sexy en je trekt er al een vies gezicht bij als je er aan denkt. En toch is het Thom Siersema en Gijs Dröge met PLNKTN gelukt om hier een miljoenenbedrijf omheen te bouwen. Hoe dan?
- Jay-Jay Boske
- 02 juni 2025
Heb jij crypto? Dan moet je dit nu doen!
De waarde van bitcoin en andere cryptomunten schiet omhoog: en dat trekt niet alleen investeerders, maar ook de Belastingdienst
- Nick de Jong
- 27 mei 2025
Cryptohandel: de risico’s, belastingontwijking en scams
De wereld van crypto is natuurlijk niet samen te vatten in één aflevering
- Nick de Jong