De markeringen op de kroon van Rolex, hoe zit dat?

De markeringen op de kroon van Rolex, hoe zit dat?
Timo Klinge
maandag 11 augustus 2025
Natuurlijk weet je dat niet iedere Rolex hetzelfde is, maar een belangrijk detail wordt vaak over het hoofd gezien: het verschil in de kroon. Nu hoor ik je denken: dit is toch altijd dezelfde screw-down kroon zoals altijd? Nou, bijna. Rolex gebruikt bij een groot deel van de catalogus dezelfde variant kroon, altijd met een dubbele pakking om de waterdichtheid te garanderen. Maar er zit daadwerkelijk een verschil in, dus duiken we in de wereld van de kroon. Van de kroon. Pun intended.

 

De kroon van je horloge


Het meest fragiele onderdeel van je horloge is de kroon, en dat betekent dat je daar voorzichtig mee om dient te gaan. Je bedient de tijd, je wind ‘m op, je kan de datum verstellen: dat doe je nooit wanneer het horloge gedragen wordt, maar je doet ‘m gewoon even af. Zo voorkom je dat je de kroon schuin in je uurwerk drukt. Better safe than sorry. 

 

De historie


In de jaren 40 van vorige eeuw begon Rolex met de productie van horloges op grotere schaal, voor het grotere publiek. Ondanks dat het een luxe product is, zijn er gigantische wachtrijen bij jouw locale authorized dealer om een Rolex te bemachtigen. Wat misschien klaar klinkt, maar de vraag is groter dan ’t aanbod. 

Op die horloges van onze Zwitserse vrienden zie je de kroon. En de kroon bevat een aantal belangrijke aspecten, waaronder het logo van Rolex, de kroon. Maar, het materiaal verschilt: de kroon kan gemaakt worden van staal, witgoud, geelgoud, roségoud, platinum of RLX titanium. Als je verder kijkt, zie je nog iets op de kroon: soms zie je een streepje, een puntje, of juist meerdere puntjes. Wat betekenen deze eigenlijk?


De markeringen


De markeringen op de Rolex kroon kun je eigenlijk onderscheiden op verschillende vlakken: een twin-lock kroon of de triple-lock kroon. De twinlock-kroon was de eerste kroon met een dubbele pakking om te voorkomen dat er water in de kast kwam via de kroon. En dus: twin-lock. Op de serieuze duikers in de Rolex collectie, zoals de Sea-Dweller, zie je de trip-lock: het verbaast je vast ontzettend, maar Rolex gebruikt hier 3 afdichtingen om de kroon waterdicht te houden.

Hoe je dit verschil ziet op de kroon? Daar hebben we een mooie visual voor gemaakt. Wel zo makkelijk. Je kunt zo direct zien van welk materiaal de kroon is gemaakt, en welke lock op jouw horloge zit. Duidelijk, toch? 

Nog even een aanvulling: twee puntjes op het horloge betekent witgoud, een puntje betekent platina. En zo ook de onderste visual: je hebt dus geel & roségoud, witgoud en platina. Een kind kan de was doen! (maar wel met de kroon dicht). 
Timo Klinge horloge redacteur
Timo is Chief Entertainment Officer bij Wristler en scrhijft met regelmaat op DAY1 over horloges. Timo heeft een passie voor alles wat vintage is, niet alleen horloges maar ook auto's en interieur.
Bekijk alle artikelen van Timo Klinge

Lees ook!

Rijden in de nieuwe Porsche 911 GT3 van bijna € 400.000
  • 26 september 2025

Rijden in de nieuwe Porsche 911 GT3 van bijna € 400.000

Dit herken je wel. Als kind stiekem iets uit de koektrommel halen. Je moeder had de pot vakkundig verstopt in de bovenkast van de keuken. Maar jij bent slim en klimt op het aanrecht om die koekjes in handen te krijgen. Je bent precies op die leeftijd dat je er nog mee weg komt als mama het ontdekt, maar stiekem weet je allang dat het niet mag.

  • Ruben Priester
Artikel bekijken

Meer in Fashion

Andere Fashion artikelen
Het witte shirt: de basis van elke mannengarderobe
  • 02 oktober 2025

Het witte shirt: de basis van elke mannengarderobe

Er zijn weinig kledingstukken zo onderschat én tegelijkertijd zo essentieel als het witte shirt. Simpel, stijlvol en veelzijdig: het straalt minimalisme uit, en juist daardoor kun je het eindeloos combineren. Een goed wit shirt vormt de perfecte basis van elke outfit en dit item werkt altijd. Met het najaar voor de deur lichten we de beste longsleeve voor je uit.

  • Gastredactie DAY1
Artikel bekijken
12 winkels die je als man niet mag missen (deel 1/3)
  • 28 september 2025

12 winkels die je als man niet mag missen (deel 1/3)

Nederland kent een verrassend rijke retail cultuur. Verspreid door het hele land vind je onafhankelijke winkels die stuk voor stuk een eigen verhaal vertellen. Ze brengen niet alleen kleding, maar ook community, cultuur en een unieke ervaring. In deze column reeks nemen we je mee langs 12 retailers die je als man minstens één keer bezocht moet hebben. Dit is deel 1 van 3 – met vier adressen die samen al laten zien hoe divers en inspirerend ons land is.

  • Clark van der Elzen
Artikel bekijken
Wanneer komen de Travis Scott x Fragment schoenen uit?
  • 25 september 2025

Wanneer komen de Travis Scott x Fragment schoenen uit?

Geen sneakerrelease leeft zo onder fans als die van Travis Scott. De samenwerking met Fragment en Jordan is opnieuw een cultureel moment, waarin muziek, mode en hype samenkomen. Oorspronkelijk zou de release plaatsvinden op 20 september, maar toen gebeurde er… niets.

  • Gastredactie DAY1
Artikel bekijken
Wardrobe Essentials: de basisstukken die elke man moet hebben
  • 24 september 2025

Wardrobe Essentials: de basisstukken die elke man moet hebben

Je kent het wel: een kast vol kleren, maar tóch het gevoel hebben dat je niks hebt om aan te trekken. Het geheim? De juiste basics. Met een paar goede wardrobe essentials maak je in no-time een outfit die altijd werkt – of je nu naar kantoor gaat, een avondje uit hebt of gewoon relaxed de stad in wilt. Dit zijn de stukken die elke man in z’n kast moet hebben om altijd stijlvol voor de dag te komen.

  • Gastredactie DAY1
Artikel bekijken