Hoe My Jewellery met Gen Z bewijst dat de toekomst wél wil werken

Ruben Priester
woensdag 26 november 2025

Als je het over Gen Z hebt, hoor je vaak dezelfde riedel: grote dromen, weinig geduld, en volgens sommigen niet echt gewend om te werken voor hun geld. Maar stap bij My Jewellery naar binnen—een van de snelst groeiende mode- en sieradenmerken van Nederland—en je ziet een totaal ander verhaal. Hier loopt een generatie die niet alleen droomt, maar het tempo opvoert alsof ze al jaren meedraaien. Dit zijn geen praters. Dit zijn doorpakkers.

My Jewellery is het geesteskind van Sharon Hilgers, inmiddels de hoogst genoteerde vrouwelijke self-made miljonair van Nederland. Wat begon als een klein sieradenlabel is uitgegroeid tot een merk dat internationale stappen zet—van grote warenhuizen tot luchthavens en zelfs vliegtuigen. En midden in die groei staat een leger jonge medewerkers die je met gemak zou kunnen onderschatten… tot je ziet wat ze doen.

Neem Pleun, graphic designer. Ze laat Michelle enthousiast een adventkalender zien die ze volledig heeft ontworpen. Online campagnes, packaging, social visuals—Pleun maakt het allemaal. En ja, ze is een Gen Z’er. Maar lui? Vergeet het maar. Ze vertelt hoe de jonge garde bij My Jewellery vooral gedreven is: hard werken, veel willen leren en niet bang zijn om nieuwe ideeën in te brengen. Een frisse blik is geen nice-to-have, maar pure noodzaak.

En dan heb je Stan, 24 jaar oud en internationaal co-manager. Je verwacht een junior rol, maar hij regelt deals voor luchthavens, cruiseschepen en airlines. Vandaag nog wordt een display die hij heeft geregeld uitgerold op vijf locaties in Italië. Geen koffie-halen-stage, maar gewoon verantwoordelijkheid dragen die telt. “Alles wat ik doe maakt impact,” zegt hij—en je gelooft het meteen.

Die mentaliteit zie je overal. In de winkels runt Sam, óók 24, meerdere vestigingen inclusief het atelier en een shop-in-by-Bijenkorf. Ze stuurt teams van meer dan dertig mensen aan. Als je hoort hoe ze praat over werken—“Als je iets wil, moet je ervoor werken”—weet je: dit zijn geen jongeren die op een yogamat zitten te manifesteren dat het universum het wel oplost. Deze generatie wil gas geven, zolang het maar betekenisvol is.

Deze energie koppelt My Jewellery aan innovatie. Casper, 23, bouwt AI-tools voor productteksten, klantenservice en interne processen. Hij laat zien hoe een simpel productbeeld binnen seconden wordt omgezet in een complete producttekst met SEO-structuur en URL’s. Technologie is hier geen buzzword, het is dagelijkse praktijk.

Wat opvalt: Gen Z wil vrijheid, maar niet zonder verantwoordelijkheid. Ze willen bouwen, groeien, bijleren—maar wel op hun manier. Ze hebben lef, snelheid en een nieuwe kijk op werken. Je checkt de WTFinance video met Michelle bij My Jewellery hierboven.

Ruben Priester Head of Content
Ruben Priester is freelance content creator en Head of Content bij DAY1Lifestyle. Zijn specialisatie zit in de automotive scene. Geen saaie perspraatjes, maar scherpe meningen en een ongefilterde blik vormen de rode draad in zijn verhalen
Bekijk alle artikelen van Ruben Priester

Lees ook!

Warm op de piste, strak op straat: deze winterjassen kunnen overal
  • 16 november 2025

Warm op de piste, strak op straat: deze winterjassen kunnen overal

Een opgeruimde kapstok met één winterjas voor het aankomende seizoen? Dat kan zeker, we helpen je een handje op weg. Het koude seizoen is onderweg. Ook wel weer lekker. Dat betekent niet alleen dat de witte pistes lonken, maar dat je ook goed voor de dag moet komen met een strakke winterjas voor deze helft van het jaar. Zo’n jas die alles kan, in stijl.

  • Ruben Priester
Artikel bekijken

Meer in Video

Andere Video artikelen
Niet winnen, maar domineren: hoe Revolut ‘de bank’ opnieuw definieert
  • 22 december 2025

Niet winnen, maar domineren: hoe Revolut ‘de bank’ opnieuw definieert

Dominantie als mindset. Dat is precies hoe Revolut naar bankieren kijkt. Jay-Jay Boske spreekt Antoine Le Nel, Global Chief Growth & Marketing Officer bij Revolut, voor een exclusief interview met WTFinance. 

  • Ruben Priester
Artikel bekijken
Dit kost racen: Porsche Cup-rijder Dirk Schouten laat de bonnetjes zien
  • 08 december 2025

Dit kost racen: Porsche Cup-rijder Dirk Schouten laat de bonnetjes zien

Als je Dirk Schouten ziet rijden, zie je een jonge hond met goud in z’n ogen, een coureur die droomt, knokt en alles geeft. Maar dat is de buitenkant. Wat je dan niet meekrijgt is het bloed, zweet, tranen en de vele euro’s die bij een professionele racecarière komen kijken. Dirk Schouten gaat bij WTFinance met de billen bloot en laat de bonnetjes zien. Dit kost een volledig raceseizoen op topniveau écht.

  • Ruben Priester
Artikel bekijken
Jeremy Frieser en de CreatorSMP: Geld verdienen met Minecraft
  • 03 december 2025

Jeremy Frieser en de CreatorSMP: Geld verdienen met Minecraft

Wanneer je Jeremy’s studio binnenstapt, merk je meteen: dit is geen normale kamer. Dit is een plek waar iemand volledig in zijn element zit. Posters van zijn jeugd, Pokémon-kaarten, prijzen, games — alles waar hij energie van krijgt, hangt hier. Het voelt als een cocon waarin creativiteit en discipline samenkomen. Precies de plek waar zijn grootste project ooit werd gebouwd: de CreatorSMP.

  • Ruben Priester
Artikel bekijken
Michelle met Gen-Z: De waarheid achter de ‘luie generatie’
  • 12 november 2025

Michelle met Gen-Z: De waarheid achter de ‘luie generatie’

Lui, geen discipline, snel afgeleid. Tien uur per dag scrollen op TikTok. Het clichébeeld van Generatie Z lijkt behoorlijk hardnekkig als je het de mensen op straat vraagt. Maar klopt dat beeld eigenlijk wel? WTFinance ging langs bij XXL Nutrition, het bedrijf van ondernemer René van der Zel, om eens op onderzoek uit te gaan. Want als ergens jonge mensen op volle toeren draaien, is het daar wel.

  • Ruben Priester
Artikel bekijken