Zo verdiende Stef 20 miljoen per jaar met Spotify

Zo verdiende Stef 20 miljoen per jaar met Spotify
Mart de Jong
zaterdag 18 januari 2025
Ed Sheeran, Lady Gaga, Justin Bieber? Nee, Stef van Vugt is de naam. Geen volkszanger, maar een ondernemer die Spotify-luisteraars overuren laat draaien. In de nieuwste aflevering van DAY1 bezoekt Jay-Jay deze zogeheten 'Spotify-ondernemer'. Hoe heeft Stef het voor elkaar gekregen om zijn bedrijf zo groot te maken?  De Selfmade man vertelt alles over zijn reis naar succes, de struggles die hij moest overwinnen en de slimme keuzes die hem hier brachten.

Grootste streaminglabel ter wereld


Stef was een DJ die de wereld over reisde om op te treden, totdat hij ineens het licht zag. Hij zette zijn eigen label op en gooide het over een andere boeg. Zeer waarschijnlijk ben je z'n werk wel eens tegengekomen. Stef is namelijk het genie achter de bekende lofi beats voor studeren, sporten en zelfs slapen. Een gat in de markt, waar Stef overtuigend is ingesprongen.

Na deze ontdekking was het een kwestie van veel muziek maken en luisteraaras via de socials naar Spotify weten te krijgen. En vervolgens: opschalen. En dat opschalen, dat lukte. Zo brak Fruits Music, het label van Stef met de welbekende watermeloen, records met 50 miljoen streams per dag en werd daarmee het grootste streaminglabel ter wereld.

Slapend rijk


Stef z'n doel was altijd om het grootste streaminglabel ter wereld te worden, en in 2021 lukte dat zowaar. Alleen streams genereren is één, geld verdienen is twee. Hoe zorg je voor brood op de plank met al die luisteraars? Per miljoen streams krijg je ongeveer 2000 tot 4000 euro, legt Stef uit. Alleen waar het oude businessmodel van labels bestond uit vele artiesten laten tekenen in de hoop op één knaller, focust stef op 'achtergrondmuziek', en zelfs 'slaapmuziek'. Het gaat dus niet om de artiest, maar om de brand - een 'new age' businessmodel. Hoe dat precies werkt? ">Dat zie je hier.

Volg je DAY1 al op Instagram, Facebook en YouTube
Mart de Jong
Bekijk alle artikelen van Mart de Jong

Lees ook!

Nieuwe BMW iX3 kiest voor klein in plaats van groot
  • 05 september 2025

Nieuwe BMW iX3 kiest voor klein in plaats van groot

BMW trapt een compleet nieuw hoofdstuk af met de introductie van de nieuwe iX3. De allereerste Neue Klasse BMW in productie. Maar in hoeverre weet deze nieuwe elektrische crossover te overtuigen?

  • Ruben Priester
Artikel bekijken

Meer in Video

Andere Video artikelen
De échte prijs van een carrière op het circuit
  • 01 september 2025

De échte prijs van een carrière op het circuit

Zet de tv aan en je ziet de glitters van de Formule 1, Le Mans of MotoGP: miljoenencontracten, champagne op het podium, glamour. Maar achter die wereld schuilt een rauwe realiteit. Een wereld waar niet alleen je talent telt, maar vooral ook de zakken geld die je weet binnen te halen. In deze nieuwe video van DAY1 en WTFinance doken we diep in die andere kant van de racerij: wat kost het nou écht om coureur te worden?

  • Jay-Jay Boske
Artikel bekijken
36 Vakmensen, 4000 Uur en een Droomauto, het verhaal achter de Ferrari van La Fuente
  • 30 december 2024

36 Vakmensen, 4000 Uur en een Droomauto, het verhaal achter de Ferrari van La Fuente

4000 uur, 36 man en ontelbare euro's later

  • Vidar Kleiboer
Artikel bekijken
In het leven van profvoetballer Lutsharel Geertruida
  • 09 november 2024

In het leven van profvoetballer Lutsharel Geertruida

In de laatste aflevering van Get Closer, mogelijk gemaakt door de AXE Fine Fragrance Collection, gaan we op pad met profvoetballer Lutsharel Geertruida

  • Daniël Bronwasser
Artikel bekijken
Get Closer: In het leven van Russo
  • 26 oktober 2024

Get Closer: In het leven van Russo

Na een succesvolle eerste aflevering van Get Closer, mogelijk gemaakt door de AXE Fine Fragrance Collection, is het nu tijd voor de tweede aflevering

  • Daniël Bronwasser
Artikel bekijken