Ducati Diavel Lamborghini van René (XXL): De Motor Van

Ducati Diavel Lamborghini van René (XXL): De Motor Van
Ruben Priester
maandag 04 augustus 2025
Dit is de spectaculaire Ducati Diavel 1260 Lamborghini van René van der Zel. Een ode aan het Italiaanse supercarmerk, maar dan op twee wielen.

René van der Zel, de man achter het razend populaire XXL Nutrition, onthult in de nieuwste DAY1-aflevering zijn exclusieve Ducati Diavel 1260 Lamborghini. Inderdaad, een motor! In onze gloednieuwe rubriek 'De Motor Van' zetten we de motoren van succesvolle ondernemers, artiesten en BN'ers in de schijnwerpers. We nemen je mee in de unieke verhalen die schuilgaan onder de helm. Dit keer de zeldzame Ducati van René van der Zel.

Nadat de ondernemer eerder al schitterde bij DAY1 met zijn Lamborghini Huracán STO, Aventador SVJ, Porsche GT3 RS 992 en recent de indrukwekkende Revuelto, krijgen we nu te maken met een andere passie van René: motoren!

 






Ducati x Lamborghini


Deze motor is geen gewone Ducati Diavel. Voor zover je van gewoon kunt spreken bij een Ducati. Met slechts 630 geproduceerde exemplaren wereldwijd, is deze uitvoering een zeldzaam juweel op de openbare weg.



De Diavel Lamborghini is een unieke samenwerking tussen Lamborghini en Ducati, waarbij specifieke stijlelementen rechtstreeks afkomstig zijn van de auto’s van de Italiaanse autofabrikant. René koos voor deze motor vanwege de uiterlijke overeenkomsten met zijn Lamborghini Revuelto, vooral qua kleurstelling en exclusieve details. Zet ze naast elkaar en je hebt geen uitleg nodig.



Het productieaantal van 630 is een verwijzing naar het oprichtingsjaar van Lamborghini in 1963. De motor is gebaseerd op de Ducati Diavel 1260 S. Enkele opvallende kenmerken voor deze gelimiteerde editie zijn de gesmede Lamborghini-velgen, carbon radiatorkappen en de toffe kleurencombinatie Verde Gea met een frame in Electrum Gold. Dit alles is afgewerkt met de iconische rode Ducati-remklauwen.


Voor het eerst in 20 jaar op de motor


Bijzonder aan deze aflevering is dat René voor het eerst sinds twintig jaar weer op een motor rijdt. Natuurlijk had hij al even kort geproefd van zijn Ducati, die pas sinds kort onderdeel uitmaakt van zijn collectie. Met Jordi Warners van DAY1 maakt de XXL-man zijn eerste echte uitgebreide motorrit. En dat is genieten.

Als je 20 jaar niet op een motor hebt gezeten zou je denken rustig te beginnen met een instapmodel. Nou, dan ken je René nog niet. De ondernemer laat er geen gras over groeien met zijn Ducati Diavel 1260 Lamborghini. Behoorlijk prijzig en door zijn gelimiteerde oplage enorm zeldzaam. Mooi als kunstwerk in een verzameling? Onzin, aldus René. Dit ding is gemaakt om te rijden!

Tijdens de rit deelt René openhartig over zijn vroegere motorervaringen. Deze ondernemer heeft al het één en ander meegemaakt op twee wielen. Check snel de volledige video van
Ruben Priester Head of Content
Ruben Priester is freelance content creator en Head of Content bij DAY1Lifestyle. Zijn specialisatie zit in de automotive scene. Geen saaie perspraatjes, maar scherpe meningen en een ongefilterde blik vormen de rode draad in zijn verhalen
Bekijk alle artikelen van Ruben Priester

Lees ook!

Warm op de piste, strak op straat: deze winterjassen kunnen overal
  • 16 november 2025

Warm op de piste, strak op straat: deze winterjassen kunnen overal

Een opgeruimde kapstok met één winterjas voor het aankomende seizoen? Dat kan zeker, we helpen je een handje op weg. Het koude seizoen is onderweg. Ook wel weer lekker. Dat betekent niet alleen dat de witte pistes lonken, maar dat je ook goed voor de dag moet komen met een strakke winterjas voor deze helft van het jaar. Zo’n jas die alles kan, in stijl.

  • Ruben Priester
Artikel bekijken

Meer in Auto's

Andere Auto's artikelen
De stoerste politieauto komt uit Italië
  • 14 november 2025

De stoerste politieauto komt uit Italië

Als je dacht dat de Nederlandse politie met hun Audi’s en Benzen al goed voor de dag kwamen, dan heb je de Italianen nog niet gezien. De Carabinieri, de nationale militaire politie van Italië waar je als Hollandse toerist toch elke keer weer respect voor hebt rijden in een nieuw speeltje waar je U tegen zegt: de Maserati MCPURA. Het respect voor de Carabinieri is nu nog een stukje groter geworden

  • Ruben Priester
Artikel bekijken
Koop de voormalige Bentley van een Ajax-speler
  • 12 november 2025

Koop de voormalige Bentley van een Ajax-speler

Als je ooit hebt gedacht: “Ik wil rijden alsof ik net een Champions League-bonus op m’n rekening heb staan,” dan is dit je kans. Op Marktplaats staat namelijk een Bentley Continental GT 4.0 V8 uit 2013 te koop. Oké, hoor ik je denken. En nu? Deze specifieke Bentley is naar verluidt van niemand minder dan oud-Ajax-speler Demy de Zeeuw geweest. Jep, de man die je vroeger nog in het wit-rood-wit zag spelen. Toch leuk, zo’n stukje historie van een auto.

  • Ruben Priester
Artikel bekijken
De auto van je moeder is terug, maar dit keer wil jij 'm hebben
  • 06 november 2025

De auto van je moeder is terug, maar dit keer wil jij 'm hebben

Terug in de tijd. Je zit achterin in de auto van je moeder, op weg naar school omdat je weer eens te laat was, broodtrommel in je tas. Grote kans dat je achterin een Renault Twingo van de eerste generatie zat. Die vibe is terug, met het grote verschil dat jij dit keer achter het stuur zit. Misschien wel met je eigen kroost op de achterbank

  • Ruben Priester
Artikel bekijken
Zo bizar heb je een Rolls-Royce nog nooit gezien
  • 29 oktober 2025

Zo bizar heb je een Rolls-Royce nog nooit gezien

Soms komt er iets voorbij dat je gewoon denkt, wat is dit nou weer. Niet omdat het snel is, niet omdat het luid is, maar omdat het waanzinnig doordacht, verfijnd en kunstzinnig is. Als het gaat om auto’s kunnen we het natuurlijk maar over één merk hebben: Rolls-Royce.

  • Ruben Priester
Artikel bekijken