Het eerste seizoen van HBO’s The Last of Us was een behoorlijk trouwe verfilming van de eerste game, met hier en daar een klein uitstapje - bijvoorbeeld in de vorm van de geliefde derde aflevering rondom de personages Bill en Frank. Ze gaan dit ongeveer hetzelfde aanpakken - maar niet helemaal.
Vier nieuwe seizoenen?
Het tweede seizoen gaat gewoon ‘The Last of Us: Part II’ vertolken, maar nét anders: het seizoen wordt opgesplitst in meerdere delen. Dat is maar goed ook, want de tweede game heeft een minder compact verhaal - het is vrijwel onmogelijk om deze in acht afleveringen van een uur te vertellen.
De tweede game wordt waarschijnlijk opgesplitst in twee seizoenen, maar dat is nog niet helemaal zeker: volgens de showrunners Craig Mazin en Neil Druckmann - die ook de game schreef en regisseerde - komen er hoogstwaarschijnlijk meer dan twee seizoenen. HBO-executive Francesca Orsi deed daar nog een schepje bovenop: volgens haar lijkt het er nu op dat The Last of Us vier seizoenen krijgt.
Dit bericht op Instagram bekijken
Een flinke cast
Inmiddels is duidelijk dat we niet meer lang op het tweede seizoen hoeven te wachten: op 14 april gaat het seizoen van start op HBO Max, waarna afleveringen wekelijks op de streamingdienst verschijnen. In totaal bestaat het tweede seizoen uit zeven afleveringen. Het tweede seizoen speelt zich zo’n vijf jaar na het eerste seizoen af.
Er zijn in ieder geval veel grote namen aan de cast toegevoegd: Jeffrey Wright (The Batman) speelt Isaac, Isabela Merced (Alien: Romulus) gaat Dina spelen en Young Mazino (Beef) vertolkt Jesse. Ook keren er weer genoeg bekende namen terug: Pedro Pascal, Bella Ramsey en Gabriel Luna spelen respectievelijk Joel, Ellie en Tommy.
Nieuwe trailer
In de aanloop naar het tweede seizoen heeft HBO nog een trailer getoond. Daarin zien we al een hoop bekende elementen voorbij komen: zo spotten we de Seraphites al in actie en wordt er een glimp getoond van de geliefde museum-scène uit de game. De scènes lijken goed te worden vertolkt, met meerdere shots uit het stadje Jackson die één op één zijn nagemaakt.
Ook zien we Jackson aangevallen worden door een flinke groep ondode schimmelzombies. In de tweede game ligt de focus vooral op mensen, dus mogelijk is dit een van de punten waar de serie de focus verschuift.
Ook is het waarschijnlijk dat we meer verschillende perspectieven zien, zoals die van de Seraphites. In interviews hebben Mazin en Druckmann al gesuggereerd dat we weer nieuwe verhalen gaan krijgen in de vorm van dit soort zijtakken, zoals ook in het eerste seizoen werd gedaan. We zijn benieuwd!
Het tweede seizoen van The Last of Us begint op 13 april op HBO Max.
Lees ook!

- 05 september 2025
Nieuwe BMW iX3 kiest voor klein in plaats van groot
BMW trapt een compleet nieuw hoofdstuk af met de introductie van de nieuwe iX3. De allereerste Neue Klasse BMW in productie. Maar in hoeverre weet deze nieuwe elektrische crossover te overtuigen?
- Ruben Priester
Meer in Lifestyle
Andere Lifestyle artikelen
- 04 september 2025
Het is officieel: Paramount maakt een Call of Duty-film
Call of Duty-uitgever Activision slaat officieel de handen ineen met filmstudio Paramount, om Call of Duty naar het grote doek te brengen. Naast een live-action film, komt er mogelijk ook een televisieserie gebaseerd op de kaskrakende shooter.
- Tijn Kranen
- 01 september 2025
Dit is de dikste manier om de Grand Prix van Singapore mee te maken
Wat als je reizen in pure luxe wil combineren met één van de mooiste sporten ter wereld
- Nick de Jong

- 01 september 2025
Bizar: fanart zonder toestemming gebruikt voor officiële Pokémonkaart
Recentelijk was de wereld van de Pokémon community in rep en roer. Er zou namelijk sprake zijn geweest van een wel heel bijzonder incident. Zo zou een officiële illustraties op een van de nieuwste kaarten in de mobiele game Pokémon TCG Pocket mogelijk wel heel erg lijken op een eerder gepubliceerde tekening van een fan, ook wel fan art genoemd. Volgens de artiest zou er nooit toestemming zijn gevraagd om zijn ontwerp te gebruiken. Hoe kon dit gebeuren en wat zijn de gevolgen van deze inbreuk op het auteursrecht?
- Nick de Jong

- 29 augustus 2025
Opvallende tentoonstelling: fossielen van Pokémons
Het Pokémon Fossil Museum, oorspronkelijk ontstaan in Japan, krijgt volgend jaar zijn internationale debuut in het iconische Field Museum in Chicago. Voor het eerst word je uitgenodigd om fossielen van Pokémon en échte fossielen in één oogopslag naast elkaar te zien, waarmee de grens tussen fictie en paleontologie vervaagt.
- Nick de Jong